DATÜB’DE FIRSATÇILARA YER YOK

 DATÜB Rusya temsilcisi Mansur Allazov Rusya’nın Stavropolskyi bölgesindeki derneği adına yaptığı  talihsiz ve  affedilmeyecek konuşmasından dolayı DATÜB Türkiye İcra Komitesi ve İzmir Ahıska Türkleri Derneği tarafından kınandı. Terör örgütünün propagandası yapılan ve paçavra bayrakların asıldığı yerde duran , konuşma yapan kim olursa olsun şiddetle kınadığımızı belirtmek istiyoruz.

Olayın sosyal medyaya yansıdığı gün DATÜB Genel Başkanımız  Ziyatdin KASSANOV tarafından Rusya temsilcisinin istifası istenmiş ve DATÜB Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir.

DATÜB Yönetim Kurulunun izini olmadan bayramlaşma programına katılmış olup kendisinin de canlı yayında ifade ettiği üzere DATÜB adına katılmadığını beyan etmiştir.

Söz konusu bu vahim olayı kendi aramızda çözmemiz gerekirken bu tasvip etmediğimiz olayı sosyal medyaya yansıtan kim olursa olsun Mansur Allazov kadar büyük bir suç işlemiştir.

Sosyal medyaya düşen bu video yetmiş bine yakın insan tarafından izlenmiş ve izleyenlerin %50 sinin Ahıska Türkleri tanımadığını varsayarsak, Ahıska Türkü imajı insanların gözünde kötü bir izlenim bırakmıştır. Halbuki 74 yıldır sürgünde yaşayan Ahıska Türkleri vatan ve bayrak özleminin ne olduğunu çok iyi bilir.

Ana vatanımız ve sevdamız Türkiye Cumhuriyeti Devletinin iyi ve kötü günlerde  milli ruh, milli birlik ve kardeşlik adına sonuna kadar yanında kaldık ve kalmaya devam edeceğiz. Ahıska Türkleri olarak 15 Temmuz Hain Darbe döneminde  20 günden fazla meydanlarda kaldık, devletimize sahip çıktık, FETÖ Terör Örgütünü lanetledik. Her zaman Polisimizin ve Ordumuzun yanında olduk, destekledik. Devletimize karşı olan bütün terör örgütlerini lanetledi k ve lanetlemeye de devam edeceğiz .

Daha önce DATÜB de faaliyet gösteren , daha sonra da yaptığı yanlışlar ve disiplinsizliklerden dolayı yönetimden uzaklaştırılan, DATÜB e karşı boş ve tutarsız sözleriyle muhalefet yapan ve iftiralar atan, üç beş kişi tarafından sosyal medyada gündemi çarpıtarak konuşma yapanların hedefi ;DATÜB Rusya Temsilcisi Mansur Allazov degildir, hedef DATÜB Başkanı Sayın Ziyatdin KASSANOV dur, hedef DATÜB Yönetim Kuruludur.

Hedef 2010 yılında Bakanlar Kurulu onayı ile kurulmuş Dünya Ahıska Türkleri Birliğini parçalamak , zayıf düşürmek , devletimizin DATÜB’ e olan güvenini sarsmak , kaos yaratmaktır.

Seçimler ile gelmiş bir Başkan ve DATÜB Yönetim kurulunu istifaya çağırmak yanlıştır, hukuka aykırıdır. Bunu isteyenler birliğimize  karşı ihanet içindedir ve fırsatçılık yapmaktadır .

2020 Yılında DATÜB Olağan Genel Kurul toplantısı yapılacaktır. Aday olmak isteyenler buyursunlar gelsinler. Adaylıklarını koysunlar; seçilirlerse çeker gideriz.Fırsatçılara sesleniyorum;  Allah aşkına artık susun , kendi kendinizi rezil etmeyin. DATÜB Başkanımız ve Yönetim Kurulumuz ; dünyanın üç kıtasını ve dokuz ülkesini bir çatı altında toplamaya çalışmaktadır, problemleriyle ilgilenmektedir, dertlerine çare olmaktadır . Birliğimizi zan altında bırakmayın.

Herkes şunu görmeli ve bilmelidir ki  masum insanları katleden ve ülkemizin birlik ve beraberliğini açıkça tehdit eden terör guruplarını her zaman lanetledik. Konu ile ilgili basın açıklaması yaparak her zaman vatanımızın ve güvenlik güçlerimizin yanında olduğumuzu belirttik ve her zaman da olmaya devam edeceğiz.

Her toplumda olduğu gibi bir iki çürük elmanın bilerek veya bilmeyerek konuşması ,  bir topluma bir millete yansıtılamaz , herkes kendinden sorumludur. Yapılan yanlışlar da karşılıksız kalmamalıdır, DATÜB Yönetim Kurulu da gerekeni yapmıştır.

DATÜB Türkiye İcra Komitesi Başkan Yardımcısı

Dr. İbrahim AGARA