turk-bayragi-bayrak-ataturk-29-ekim

Basın açıklaması

Yer: Dernek merkezi Tarih: 19.03.2016

Dernek merkezinde gerçekleştirilen terörü lanetliyoruz basın açıklamasında konuşma yapan dernek başkanı Dr. İbrahim AGARA :

Son altı ay içersinde terör örgütü Ankara’da polis, asker, sivil ayrımı yapmadan iki yüze yakın vatandaşımızın ölümüne sebep olmuştur. Bombalı saldırılar sonucunda terör örgütleri çirkin, kanlı, kalleş ve hain yüzlerini göstermiştir. Bombalı saldırıların amacı milletimizde korku ve endişe yaratmak, milli birlik ve beraberliğimizi zedelemektir. Milli birlik ve beraberliğimizi yok etmeyi amaçlayan bu saldırı karşısında milletimiz dik durmalı, birliğimizi ve büyüklüğümüzü göstermeli, sağ duyu içinde en güzel cevabı birlik sağlayarak vermeliyiz. Terör örgütleri bilmelidir ki; vatanımız, toprağımız, değerlerimiz, inançlarımız hiçbir zaman sahipsiz kalmamıştır. Bu ülkenin sahibi Türk milletidir. TBMM çatısı altında terörü savunanlar, dini yapılanma görüntüsü altında vatana ihanet edenler, terör örgütü yandaş medya mensupları yalan haber yaparak teröre destek vermişlerdir. Bizler Ahıska Türkleri Sivil Toplum Kuruluşları bu toprakların ve Türk milletini sevdalısı olarak Türkiye’mizin üzerinde oynanan oyunları çok net görüyor bundan dolayıdır ki duyarsız kalmıyoruz ve duyarsız kalanları da uyarıyoruz.

Terörü yapanlara, terörü destekleyenlere ve terör üzerinden siyaset yapanlara lanet olsun! Hiçbir zaman amacınıza ulaşamayacaksınız, ülkemizi bölemeyeceksiniz. Kürt Türk ayrımı yaparak kardeş kavgası çıkaramayacaksınız!!!

Tüm şehitlerimize ve bombalı saldırılar sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ve yaralılara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here