Cumhurbaşkanı Erdoğan Ahıska Türkleri ile Ukrayna’da görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ukrayna’nın Başkenti Kiev’de Dünya Ahıska Türkleri Birliği heyetini kabul ederek bir süre görüştü.

DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin İsmihanoğlu Kassanov başkanlığındaki heyette Fuat Uçar, Marat Rasulov, Sadyr Eibov, İsmail Molidze, Abbas Hamza, Nebican Bahsatov yer aldı.

Görüşme Basına kapalı olarak gerçekleşti. Dünyanın 10 ayrı ülkesinde yaşayan AHıska Türklerinin sorunlarını dinleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan Ahıska Türklerine ellerinden gelen desteği yapacağını söyledi.

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de Kırım Tatarları Milli Meclis Başkanı Çubarov ve Ahıska Türkleri temsilcilerinden oluşan heyeti ayrı ayrı kabul etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kiev’deki temasları çerçevesinde, Ukrayna Parlamento Başkanı Volodymyr Groisman ile görüşmesinin ardından Devlet Konukevi’nde de Ukrayna Başbakanı Arseniy Yatsenyuk’u kabul etti. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırım Tatarları Milli Meclis Başkanı Rıfat Çubarov ile Ahıska Türkleri temsilcilerinden oluşan heyeti, ayrı ayrı kabul etti. Devlet Konukevi’ndeki kabuller, basına kapalı gerçekleşti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here