AHISKALI SABİNE’DEN İNSANLIK DERSİ

AHISKALI SABİNE’DEN İNSANLIK DERSİ; “YETİM KALMAK İSTEMİYORUM. ÖLÜRSEM DE AİLEMLE BERABER ÖLECEĞİM”

Ukrayna’da çatışmaların tam ortasında kalan Ahıskalı Sabine Mamedova (Mehmetoğlu), Türkiye’den umdukları yardımı bulamayınca genç yaşında insanlık dersi verdi. Evlerine bombanın düşmesi ile dışarıda kalan aişle çocuklarını Donetsk’teki camiye götürmek istediler. Ancak anne ve babasının köyde kalacağını öğrenen Sabine buna karşı çıkarak “Ben yetim kalmak istemiyorum. Ölürsem de sizinle birlikte ölürüm” diyerek kulakları sağır Türkiye’ye bir insanlık dersi vermiş oldu.

Ukrayna’nın Slavyansk kentine bağlı Slavyansk köyünde yaşayan Ahıska Türkleri’nden Şahismail Mamedov’un evine geçtiğimiz akşam çatışmalar esnasında bomba düşmüştü. Evde büyük hasar oluşurken çatışmaların devam ettiği bölgede Mamedov (Mehmetoğlu) ailesi dışarda kaldı.

Ukrayna güvenlik güçlerinin başlattığı operasyonlarda, Rus milislere karşı ağır silahlarla açılan ateş sonucunda havan toplarından ikisinin isabet etmesi ile Ahıskalı Türkün evi kullanılmaz hale geldi.

SABİNE’NİN CÜMLELERİ

(Yorumsuz)

Turkiye Suriyelilara yardim eli uzati ama Ukraynada CARESIZ KALAN AHISKA TURKLERINE YARDIM ETMIYOR.Ahiska turklerinin evleri bombalandi evsiz kaldilar.Doneckteki Mecitin boyugu RESIT BRAGIM Ahiska turklelini aldi Mecite ahiskalilar cocuklarini yoladilar ama kendilari bodrum katinda kaliyorlar aksamlari cok soguk oluyor.BENI VE KARDESIMI ANNEM BABAM YOLAMAK ISTEDI DONECKTEKI MECITE AMA BIZ GITMEDIK .Cunku ben yetim kalmak istemiyorum.Oluceyimi bila bila kalirim ama Annemi Babami birakip gitmem.

Sabah silah sesiyla kalkiyoruz.Aksamsa silah sesinden uyuyamiyoruz.Rus askerleri Ukraynayi kan gonune cevirdiler.Insanlar evsiz kaldilar evlarini is yerlarini bombaladilar.Yolar kapali insanlar caresiz.Hergun agliyorlar boyle giderse ne olucak bizim halimiz diye.Iste bu Rus benderleri yuzundan oldu hersey

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here