AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, Ahıska Türklerinin sorunlarının çözümü için Dünya Ahıska Türkleri Başkanı Ziyaeddin İsmihanoğlu Kassanov, İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge ile birlikte İçişleri Bakanı Efkan Ala ile görüştü.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde gerçekleşen görüşmede, Başbakanlık Özel Kalem Müdür Yardımcısı Türker Yörükçüoğlu, Ahıska Türklerini temsilen öğrenciler hazır bulundu.
Ahıska Türklerinin yaşamış olduğu sorunların çözümüyle ilgili gereken çalışmaların yapılacağı hususunda heyete bilgi veren İçişleri Bakanı Efkan Ala, Dünya Ahıska Türkleri Başkanı ve Ahıskalı öğrencilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirtti.
Milletvekilleri Feramuz Üstün ve Hüseyin Bürge de görüşmenin olumlu geçtiğini ve dünyanın neresinde olursa olsun bir sorunları varsa bu durumu görmezden gelmeyeceklerini söyledi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Dünya Ahıska Türkleri Başkanı Kassanov, Milletvekilleri Feramuz Üstün ve Hüseyin Bürge’ye teşekkür etti.

Kaynak: http://www.ahiska.net/haber/524/milletvekili-ustun-ahiska-turklerinin-sorunlarini-bakan-ala-ya-tasidi#ixzz2tF34XHMo

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here