GÜRCİSTAN PARLAMENTOSUNDA BAŞKANIMIZA YAPILAN SALDIRI BİR DAHA KONUŞULDU VE KINANDI

 

DATÜB Genel Başkan yardımcımız ve Gürcistan Ahıska Türkler Vatan Cemiyeti Başkanımız İsmail Molidze’ye  geçen sene 2012 yılın 23 mayısda kimliği belirsiz şahsler tarafından gündüz saatlerinde Tiflis’te saldırıya uğramıştı. Başından ve vücudunun değişik yerlerinden aldığı darbeler sonucunda yaralanan Başkanımız Tiflis Devlet Hastanesi acil servisine kaldırılarak tedavi altına alınmıştı. Tedavi edildikten sonra taburcu olan Başkanımız, başına gelen olaydan dolayı kendini  toparlamak için bir süre kenara çekilmesini tercihetmişti. Ancak Gürcistan ile bağlantısını hiç kesmedi, vatana dönüş yolunda uzaktan ve yakından olsa bile repatriyasiya sürecine destek verdi, Başkanımızın sağlık durumu iyi olmamasına rağmen, DATÜB Başkanımız sayın Ziyatdin Kassanovun  desteğiyle her ay Tiflise gelerek Gürcistanın yeni Hükümet yetkileriyle birkaç görüşmelerde bulunmuştu. Her geldiğinde önemli görüşmeler yaparak Repatriyasiyasürecini yakından takip etmiştir ve gerekli adımlar atmıştır.

Başkanımız Gürcistanın yeni Hükümet yetkilerinden kendisine 2012 senesinde yapılan saldırının aydınlığa kavuşmasını birkaç defa talepte bulunmuştu. Bu telebe ilk cevap olarak  2 nisan 2013 yılında Gürcistan Onbusmani sayın Uça Nanuaşvili basın karşısına çıkarak Başkanımıza yapılan saldırıyı konuşmuştu ve en onemlisi ise geçen gün 30 Temmuz 2013 yılında, saat 17:10 de Gürcistan Ombudsmanı Sayın Uça Nanuaşvili tarafından Gürcistan Parlamentosunda yapılan yıllık raporunda 2012 yılında Gürcistanın geçmiş Hükümeti tarafından kanun dışı yapılan önemli olaylardan biri de  DATÜB Genel Başkan yardımcımız ve Gürcistan Ahıska Türkler Vatan Cemiyeti Başkanımız İsmail Molidze’ye yapılan saldırıyı gündeme getirdi. Parlamento binasında bulunan Diplomatlar, Uluslar arası Organisasyonlar ve 150 millet vekili önünde saldırının ne sebeple yapıldığını konuştu ve bu saldırıya açıklama getiren Ombudsman saldırının Gürcistan iç işler bakanlığı tarafından yapıldığını açıkladı.

Ombudsman saldırıyı açıklarken şu ifadeleri kullandı: Gürcistan VATAN Cemiyeti yıllardır Gürcistandan Haksız sürülen Meshet Türklerinin Vatanlarına dönmeleri konusunda aktif çalıştığı için onlara karşı baskılar ve izlenmeler yapılıyordu devlet kurumlar tarafından.

’’İşte bunlardan biride Gürcistan VATAN Cemiyeti Başkanı İsmail İso Molidze’ye yapılan saldırıdır, bu vatandaşı yani VATAN Cemiyetin başkanı geçen yılın mayis ayında İç İşler Bakanlığın temsilcileri tarafından acımasızca dövüldü ve bugün bile Meshet Türklerin hakları ihlal ediliyor’’ diye konuştu.

Değerli hemşerlerimiz gördüğünüz gibi yıllardır Ahıskalıların Vatanlarına dönmeleri için çaba gösteren ve Ahıskalıların haklarını savunan Gürcistan Meshet Türkleri Vatan Cemiyeti başkanı Ismail Molidze’ye bu saldırı kasten yapılmıştır, çünkü onların niyetleri Gürcistandan haksız sürülen Meshet Türklerinin yani Ahıskalıların Vatanlarına dönmelerini engellemek için yapılmıştı.

En önemlisi ise saldırının bir daha canlı yayında açıklanmasıydı.

Değerli Başkanımıza bir daha geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz ve  vatan mücadelemizde başarılar diliyoruz. Sayın Başkan Allah sizi korusun ve  yolunuzu açık etsin.

GÜRCİSTAN AHISKA TÜRKLERİ

VATAN CEMİYETİ YÖNETİM KURULU

TİFLİS. 2013

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here