DÜNYA AHISKA TÜRKLERİ BİRLİĞİNİN DÜZENLEDİĞİ ABD, RUSYA, UKRAYNA, AZERBAYCAN, KAZAKİSTAN, KIRGIZİSTAN, ÖZBEKİSTAN VE GÜRCİSTANDAN GELECEK OLAN AHISKALI İŞADAMLARI İLE TÜRKİYELİ İŞADAMLARINI BİR ARAYA GETİRMEYİ HEDEFLEYEN VE 11- 14 MAYIS 2012 TARİHLERİ ARASINDA ANTALYA ROYAL HOLİDAY HOTELİNDE GERÇEKLEŞECEK FORUMA TÜM AHISKALI İŞADAMLARI DAVETLİDİR.

DATÜB Yönetim Kurulunun Ocak 2012 tarihinde gerçekleşen toplantısında DATÜB Genel Başkanı Sn: Ziyatdin KASSANOV’ un Yönetim Kuruluna Ahıskalı İşadamlarının da birbirlerini tanımaları, bir araya gelmeleri ve Ahıska davasına sahip çıkmaları için böyle bir toplantının yapılamasını teklif olarak sundu. Bu teklif Yönetim Kurulunca onaylanarak forumun Mayıs 2012 tarihinde gerçekleştirilmesine karar verildi. 11-14 Mayıs 2012 tarihleri arasında DATÜB’ ün düzenlediği foruma Dünyanın üç kıtası, dokuz ülkesinden gelecek Ahıskalı İşadamları buluşmasındaki amaç;

 1-    Ahıskalı İşadamlarını bir araya getirmek, birbirlerini tanıma fırsatı ve çalışmalar ile ilgili bilgi edinmelerini sağlamak.

 2-    Yurtdışından gelecek Ahıskalı İşadamları ile Türkiyeli İşadamlarının birbirleriyle tanışması; Ahıskalı İşadamlarının Türkiye’de veya Türkiyeli İşadamlarının Ahıskalıların yurtdışında yoğun yaşadığı bölgelerde ne gibi yatırımlar yapabileceklerini müzakere etmelerini sağlamak.

 3-    Gürcistan Devletinin 70 yıldır Ahıska topraklarına hiçbir yatırım yapmadığı biliniyor. 2007 tarihinde Gürcistan Parlamentosunda kabul edilen ‘Geriye Dönüş Yasası’ sonucu Ahıskalıların geri dönmesinde, Ahıskalılar için evlerin, yolların, fabrikaların, okulların ve camilerin yapılmasında, bölgenin Tarım ve Hayvancılığının canlandırılmasında yani Anavatanımız Ahıska topraklarına büyük yatırımlar yapılmasında İşadamlarımıza çok önemli görevler düşmektedir.

 Bu amaçları taşıyan forumun gerçekleşmesinde emeği geçen DATÜB Başkanı Ziyatdin KASSANOV’a ve DATÜB Yönetim Kuruluna İzmir Ahıska Türkleri Derneği adına teşekkür eder, Saygılarımı sunarım.Dr. İbrahim AGARA

DATÜB Meclis Üyesi

İzmir Dernek Başkanı

05.05.2012

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here