Derneğimiz Yönetim Kurulu’nun almış olduğu karar gereği 24.04.2011 Tarihinde Ahıska Kent düğün salonunda Koyundere/Menemen-İzmir’de derneğimize kayıtlı 313 üyeden 271 üyenin katılımı ile Derneğimizin 5. Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı .Açılış konuşmasını Dernek Başkanı Dr.İbrahim AGARA  yaparak katılımcılara İzmir Ahıska Türkleri Yönetim Kurulu ve camiası adına teşekkür bildirdi.Gündem ile ilgili değişiklik yapılmadı M.Kemal ATATÜRK ve Silah Arkadaşları, başta Ahıska Türkleri Şehitlerimiz olmak üzere tüm aziz şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ardından İstiklal Marşı okundu.Oy çokluğu ile Divan Kurulu’na Prof.Dr.İlyas DOĞAN Divan Başkanlığına, Şükrü KARACA ve Sadet YOLTAY Sekreterliğe seçildi.

Gündemin 4.maddesi faaliyet raporunun okunması için kürsüye Başkan İbrahim AGARA davet edildi Derneğin kuruluş amacını üyelere bir kez daha hatırlatarak gerçekleşmesi için son 3 senede aşağıdaki faaliyetleri geniş kapsamda anlattı :

Tanıtım ,Ahıska’ya Dönüş ile ilgili dernek çalışmaları,Anma Gecelerinin düzenlenmesi,DATÜB ve Federasyon çalışmalarında Derneğin gösterdiği faaliyetler ve özellikle son 3 senede TOKİ Ahıska Kent konutlarını sıkıntılarının giderilmesinde ve bir an önce hak sahiplerine teslim edilmesinde derneğin gösterdiği çalışmaları bir bir dile getirdi.

Gündemin 5. Maddesi mali rapor: Hesapların tetkiki ve ibraları ile ilgili Muhasip Bekir YILDIZ  konuşma yaptı.Faaliyet Raporu ve Mali Raporun üyelerin oy birliği ile ibrasına karar verildi.

Yeni Yönetim Asil ve Yede, Denetim Asil ve Yedek seçimlerine geçildi. Tek liste İbrahim AGARA tarafından Divan Başkanlığına sunuldu.Başka bir aday listesi olmadığı için açık oylama ile oylandı.Üyelerin salt çoğunluğu ile liste kabul edildi. İzmir Ahıska Türkleri Derneğinin DATÜB ve Federasyona girişi ve lüzumlu hallerde çıkması yetkisi Dernek Yönetim Kuruluna verilmesi Genel Kurulda oylama ile kabul edildi.Federasyon Genel Kurul Toplantısına 10 Asil ve 10 Yedek üye listesi oy birliği ile kabul edildi.DATÜB delege listesine 1 Asil ve 1 Yedek isimler Genel Kurulu oylaması ile Asil delege Dr.İbrahim AGARA Yedek delege Mustafa ŞAHBAZ seçildi.

Konukların konuşmasında Genel Kurula katılan Menemen Kaymakamı Sn. Turgut SUBAŞI AK Parti 2.sıra Milletvekili adayı Sn.Aydın ŞENGÜL, DATÜB Türkiye koordinatörü Prof.Dr.İlyas DOĞAN, Bey kent Üniversitesi Prof.Dr.Fikret SEZGİN ,Bursa Ahıskalılar Dernek Başkanı Mevlüt EŞREF ,Gazi Şükrü KARACA ,Avukat Gökhan TEZCAN birer konuşma yaptılar.Dilek ve Temennilerden sonra teşekkür konuşması için kürsüye Başkan Dr. İbrahim AGARA  davet edildi.Konuşmasında bizlere 3 sene daha şans verdiniz,bu 3 senede yarım kalmış işlerimizi bitireceğiz ,TOKİ konutlarının en kısa zamanda Konut Hak Sahiplerine teslim edilmesinde tüm haklarımızı kullanacağız.Örnek bir Ahıska Kent’te Ahıska Türklerinin Örf ,Adet ve Geleneklerini yaşatmaya çaba göstereceğiz.Ahıskalılara yapılan soykırımı Türkiye’de tanıtmaya devam edeceğiz T.B.M.M’ nin 3835 sayılı kanun Bakanlar Kurulunca iskansız göç etmiş ailelere de geçerli olması çalışmasını yapacağız.DATÜB ve Federasyon Faaliyetlerinde aktif iştirak ederek kendi görüşlerimizi ve fikirlerimizi ön plana çıkaracağız diye  katılımcılara bir daha teşekkür etti .Genel Kurul Toplantısı kapandı.

Dernek Yönetim Kurulu Üyesi İZMİR

Mustafa ŞAHBAZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here