İzmir ili Menemen ilçesi Koyundere semtinde Toki tarafından 2006 yılından beri yapılmakta olan Ahıska Türkleri konutları:568 daire ve sosyal tesislerin inşaat çalışmaları 2009 Ağustos ayında tamamlanacak ve hak sahiplerine teslim edilecektir. Sosyal tesislerin içerisinde bir ilköğretim okulu bulunmaktadır.

İzmir Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından bu semtte proje aşamasında olan otoban yolu yapımı nedeniyle okulun inşaat çalışmaları karayolları tarafından durdurulmuştur.Bilgi edinmek için derneğimiz tarafından verilen dilekçe üzerine İzmir Karayolları tarafından otoban ile okul arasındaki mesafenin 600 metre olduğu tarafımıza yazılı şekilde bildirilmiştir.En az 4 ay sonra böyle bir uzak mesafede okulun yapılıp yapılmayacağı karayolları tarafından Toki’ye bildirilecekmiş.

Konutlara yakın yerde hazine arazisi olmadığı için Toki’nin bir başka yerde okul yapması imkansız 2009 Ağustos ayında evlere taşınacak

konut hak sahibi üyeleri’nin 1000’in üzerinde ilköğretim okulu öğrencileri’nin okul binası olmamasından dolayı mağdur duruma düşeceklerinden,yakın çevredeki okulların’da bu sayıda öğrencileri kaldıramayacağını göz önüne alarak bu okulun yapılması hayati önem taşımaktadır.

Siz değerli büyüklerimizden yukarda ifade ettiğimiz konuyla ilgili yardımcı olmanızı,otobana uzaklığı 600 metrede bulunan okulumuzun inşaat çalışmalarının başlanması için gerekli iznin verilmesini saygılarımızla arz ederiz.

YÖNETİM KURULU ADINA

Başkan Dr. İbrahim AGARA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here